Konsultacje

  Konsultacje Techniczne - dla większości to nowość ale warto porozmawiać ze specjalistami na temat możliwości zastosowania danych izolacji w przypadku naszego budynku. Nie jesteśmy hurtownią budowlaną która ma za zadanie sprzedać towar ani producentem żadnej hydroizolacji która wg niego będzie najlepsza w danym przypadku. Systemy hydroizolacji można łączyć ze sobą ale należy pamiętać iż muszą być one kompatybilne ze sobą. I tu zaczynają się schody gdyż większość uważa że to architekt i projekt ma największe znaczenie - BŁĄD !!!

  Większość architektów robi projekt dla oka klienta, gotowe projekty domów, które można zakupić nie uwzględniają pewnych warunków i detali w przypadku wykonania hydroizolacji, bardzo dużo wykonawców, którzy nie zajmują się na co dzień problemami z wodami i wilgocią nie mają pojęcia co tak naprawdę i jak to wszystko wykonać a dokładnie co gdzie zastosować by nie było problemów. 

  Hydroizolacje poniżej linii gruntu należy wykonać tylko jeden raz więc każda pomyłka niesie za sobą skutki zawilgocenia i bardzo drogich napraw , a to jak wiemy w przypadku kredytu na dom i płacenia go przez kolejne dziesiątki lat raczej nie wchodzi w grę. Ale to nasze zdanie, każdy ma prawo mieć swoje i się go trzymać. 

  Nasze doświadczenie zdobywaliśmy latami, większość naszej pracy polegała na konsultacjach w Biurze Opinii i Ekspertyz Sądowych z zakresu właśnie izolowania budynków. To z jakimi przypadkami się spotkaliśmy na miejscu, jakie błędy krytyczne popełniali architekci i czego nie potrafili dopilnować kierownicy budów może świadczyć o jednym - nie jesteśmy nauczeni solidnej roboty i ponoszenia za nią odpowiedzialności. Szukanie winnych zniszczeń i uszkodzeń oraz powstałych wad konstrukcji na skutek zaniedbań i braku wiedzy z zakresu izolowania było jednym z najczęściej wykonywanych przez nas zadań. Postanowiliśmy zatem zapobiegać takim dość drogim incydentom i zamiast szukać błędów chcemy im przeciwdziałać już na początku. 

   Śledzimy kilkanaście jeśli nie kilkadziesiąt stron i portali, media społecznościowe gdzie naprawdę można się przekonać czytając wypowiedzi iż społeczeństwo zaczyna czerpać wiedzę wyłącznie internetową, podążają za radami obcych ludzi nie mających zielonego pojęcia o tym co piszą gdyż gdzieś coś przeczytali czy zastosowali u siebie i u nich to działa. Każdy budynek jest inny i każdy wymaga indywidualnego podejścia, więc nie można pisać iż wszystko co u Kowalskiego będzie pasować u nas. 

  Czas oderwać się od fejsbukowych poradników i grup tematycznych i zacząć samodzielnie myśleć nad tym co chcemy zrobić i dlaczego to ma być zrobione wyłącznie jeden raz - HYDROIZOLACJA DOMU. Pamiętajcie, że nawet najlepsza izolacja i najdroższy system przeciwwodny nie zapewni Wam skutecznej i trwałej izolacji jeśli będzie źle wykonany. 


Popularne posty z tego bloga

Słomiana izolacja domu - wady zalety zastosowanie płyt ze słomy ekologiczne systemy dociepleniowe

Drenaż czyli odwodnienie naszego domu - kiedy jest wskazany i czy akurat w naszym przypadku

Jak skutecznie odizolować niepodpiwniczony dom od gruntu przed utratą ciepła ... najlepsze rozwiązanie !